СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Авганистан: Најмалку 15 медиуми запреа со работа поради нападите на Талибанците

Најмалку четири телевизии и 11 радио станици беа принудени да запрат со работа и да затворат  поради нападите на радикалните талибански борци во јужен Авганистан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close