0_Македонија.ПорталОпштество

Јавен повик за пријавување на штети по големото невреме кое го зафати преспанскиот регион, најави Гошаревски

Уште во понеделник ќе биде објавен јавен повик за пријавување на штети, а во најкус можен рок ќе се формира општинска комисија која ќе направи проценка на шетите. Ова го истакна градоначалникот на Општина Ресен, Живко Гошаревски, веднаш по големото невреме кое го зафати преспанскиот регион.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close