Величе Илиевска

 • МИА Бриф 5+5

  22 октомври 2020 Заев, Димитров и Османи на онлајн средба со Борел: Стартот на преговорите ќе биде позитивен сигнал и…

  Повеќе
 • МИА Флеш

  22 октомври 2020 Скопје – По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 899 прекршоци во текот…

  Повеќе
 • МИА Општински пул

  22 октомври 2020 Велес – Во Велес синоќа беше промовирана стихозбирката „Светлина на зборот“, на македонски и германски, од Соња Таировска-Ѓурчак,…

  Повеќе
 • МИА Радиофлеш

  22 октомври 2020 – Првата меѓувладина конференција на Северна Македонија со ЕУ ќе биде позитивен сигнал и до целиот регион,…

  Повеќе
 • МИА Бриф 5+5

  22 октомври 2020 НАТО состанок за поддршката на С.Македонија, Албанија и Црна Гора за справување со Ковид-19 Настан по повод…

  Повеќе
 • МИА Флеш

  22 октомври 2020 Скопје – Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров истакна вечерва декa Северна Македонија е посветена на имплеметација…

  Повеќе
 • МИА Бизнис 5+5

  22 октомври 2020 Димитров: Не е во ред македонскиот јазик да биде пречка за нашата европска иднина Берлин и Брисел…

  Повеќе
 • МИА Радиофлеш

  22 октомври 2020 – Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров истакна вечерва декa Северна Македонија е посветена на имплеметација…

  Повеќе
 • МИА Бриф 5+5

  21 октомври 2020 Кривична пријава за скопјанец поради измама преку социјалните мрежи Шекеринска: Ова не е начин на комуникација меѓу…

  Повеќе
 • МИА Флеш

  21 октомври 2020 Скопје – Регистрирани се 777 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот…

  Повеќе
Back to top button
Close
Close