0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

АТП вклучи уште четири турнири во календарот 2020 година

Германскиот град Келн ќе биде домаќин на два турнири во последователни недели од серијата АТП 250, кои ќе се одржат на тврда подлога во сала.

Келн, 10 септември 2020 (МИА) – Четири нови турнири се додадени на календарот на АТП за остатокот од 2020 година, соопштија од здружението.

Германскиот град Келн ќе биде домаќин на два турнири во последователни недели од серијата АТП 250, кои ќе се одржат на тврда подлога во сала.

На островот Сардинија ќе има турнир на земја, а главниот град на Казахстан, Нур-Султан, исто така, ќе биде домаќин на турнир во сала.

АТП посочи дека сите четири натпреварувања ќе се одржат во согласност со највисоките санитарни барања.

Турнирите во Келн ќе започнат на 12 октомври, кога ќе започне турнирот во Сардинија.

Казахстанскиот „Астана опен“ започнува на 26 октомври.

Таг
Back to top button
Close
Close