0_Спорт.ПорталФудбал

Атлетико ќе го добие Гризман бесплатно ако фудбалерот одигра помалку од 50 отсто од натпреварите во 2022/23

Познати се деталите за трансферот на напаѓачот Антоан Гризман од Барселона во Атлетико, објави „Марка“.

Мадрид, 6 септември 2021 (МИА) – Познати се деталите за трансферот на напаѓачот Антоан Гризман од Барселона во Атлетико, објави „Марка“.

Триесетгодишниот напаѓач се пресели во мадридскиот клуб на бесплатна позајмица. Овој договор може да се продолжи за уште една година.

Ако Гризман одигра минимум пола од натпреварите на Атлетико во 2022/23 година, тогаш „душекџиите“  ќе можат да го откупат за 40 милиони евра. Ова е максималната сума што Барса може да ја добие од Атлетико за Гризман, и ги вклучува сите бонуси што беа наведени во договорот помеѓу клубовите.

Доколку Французинот одигра помалку од 50 отсо од натпреварите на Атлетико, тој бесплатно ќе се пресели во мадридскиот клуб. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close