0_Спорт.ПорталФудбал

Атлетик го обнови договорот со Раул Гарсија

Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетик денес објави продолжување на договорот со играчот од средниот ред Раул Гарсија.

Билбао, 24 февруари 2021 (МИА) – Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетик денес објави продолжување на договорот со играчот од средниот ред Раул Гарсија.

Новиот договор со 34-годишниот Шпанец ќе важи до крајот на јуни 2022 година.

Раул Гарсија игра за Атлетик од 2015 година. Во тековната сезона фудбалерот одигра 27 натпревари за тимот од Билбао, постигна седум гола и една асистенција.

Атлетик Билбао со 29 бодови по 23 кола се наоѓа на 10. место во Шпанското фудбалско првенство. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close