БалканБалкан.Портал

Атинската новинска агенција АНА-МПА го најави назначувањето на новиот генерален директор

Атинската новинска агенција АНА-МПА за овој месец го најави назначувањето на новиот претседател и генерален директор Аимилиос Пердикарис, кој ќе го преземе кормилото на грчката новинска агенција што постои 116 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close