Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Атина: Уапсена Романка со 400 туѓи документи

Романска државјанка на 49-годишна возраст е уапсена денеска на атинскиот Меѓународен аеродром „Елефтерос Венизелос“, откако кај неа биле пронајдени стотици пасоши и лични карти на други лица.

Back to top button
Close
Close