Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Атина: Новата нелегална турска Навтекс претставува директна закана за мирот и стабилноста во регионот

Новата нелегална турска Навтекс за нелегални истражувања јужно од Кастелоризо во грчкиот континентален гребен на само 6,5 наутички милји од грчкото крајбрежје, претставува сериозна ескалација и директна закана за мирот и стабилноста во регионот, соопштуваат од Министерството за надворешни работи на Грција за издадената навигациска информација од Турција за сеизмички истражувања во Источниот Медитеран, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close