Дописници СветМагазинМИА ИстражуваТема

„Athens tattoo convention“ – фестивалот за тетоважи по 14-ти пат во Атина (фото)

Уметници за тетоважи од целиот свет, вкупно 350 артисти, учествуваат на „Athens tattoo convention“, фестивалот за тетоважи, што викендов по 14-ти пат се одржува во Атина, а по шести пат има и хуманитарен карактер и со секоја тетоважа во форма на ѕвездичка помага на деца кои боледуваат од тешки болести, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close