БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Атентат врз Самуел Пати: отворање на судска истрага за двајца ученици на возраст од 14 и 15 години кои беа „поткупени“ од терористот

Терористот Абдулах Анзоров ги поткупил двајцата ученици во основното училиште нудејќи им меѓу 300 и 350 евра, според обвинителот. Тој им рекол дека сака да го „сними професорот, да го присили да побара прошка за карикатурата на пророкот“, но и „да го понижи и удри“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close