Дописници СветЕвропа

Атентат во Ница: студент изведен пред правдата поради споделување на фотографија од жртвата

Младиот човек „објави на форумот на страницата Jeuxvideos.com линк до друга страница каде се наоѓаше фотографијата на жртвата“, објавија француските медиуми повикувајќи се на извори блиски до истрагата. Истрагата не може да утврди дали тој ја објавил сликата на оригиналната страница, додаде изворот.

Back to top button
Close
Close