0_Спорт.ПорталКошарка

Атаман: Можеби Обрадовиќ пуштa брада за да биде повикан во НБА

Тренерот на Анадолу Ефес, Ергин Атаман, се пошегува за новиот имиџ на колегата од Фенербахче, Желимир Обрадовиќ.

Истанбул, 4 мај 2020 (МИА) – Тренерот на Анадолу Ефес, Ергин Атаман, се пошегува за новиот имиџ на колегата од Фенербахче, Желимир Обрадовиќ.

Обрадовиќ расте брада во стилот на Грег Попович од Спарси.

– Попович има слична слика. Тие се многу слични. Можеби со овој изглед тој ќе биде во НБА. Ваков успешен европски тренер требаше да добие добра понуда од НБА. Можеби Обрадовиќ мислеше дека неговото тој не е таму затоа што нема брада и реши да го промени имиџот, изјави Атаман.

Трофејниот српски тренер во Фенербахче се наоѓа од 2013 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close