0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

Аталанта го совлада Каљари за трета победа во низа

Во меч со седум постигнати гола, попладнево во Бергамо, Аталанта го победи Каљари со 5:2. Ова беше натпревар од 3. коло на италијанскиот шампионат.

Бергамо, 4 октомври 2020 (МИА) – Во меч со седум постигнати гола, попладнево во Бергамо, Аталанта го победи Каљари со 5:2. Ова беше натпревар од 3. коло на италијанскиот шампионат.

Головите за домаќинот ги постигнаа Луис Муриел, Алехандро Гомеш, Марио Пашалиќ, Дуван Запата и Сем Ламерс. За Каљари погодија Диего Годин и Жоао Педро погодија за Каљари.

Аталанта ја освои третата последователна победа и е лидер на табелата во Серија.

Каљари се наоѓа на 16. место со само еден освоен бод. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close