0_Спорт.ПорталФудбал

Аталанта е првиот тим кој се пласира во плејофот на ЛШ по три порази на стартот

Аталанта е првиот тим во историјата на Лигата на шампионите, кој успеа да ја помине групната фаза и да се пробие во плејофот, откако ги загуби трите почетни натпревари.

Харков, 11 декември 2019 (МИА) – Аталанта е првиот тим во историјата на Лигата на шампионите, кој успеа да ја помине групната фаза и да се пробие во плејофот, откако ги загуби трите почетни натпревари.

Италијанскиот тим вечерва на гостински терен го совлада Шахтјор со 3:0 и го освои второто место во Ц-групта каде прв е Манчестер сити кој исто така на гостински терен го совлада Динамо Загреб со 4:1.

Сити има 14 бода, Аталанта 7, Шахјор 6, Динамо 5. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close