Svet.SlajderЕвропа

Атал: Ситуацијата во француските болници и понатаму е сериозна

Ситуацијата во француските болници останува „сериозна“, но има знаци на подобрување во 16 регионите, во кои воведовме ограничувачки мерки пред неколку недели, изјави денеска портпаролот на француската Влада, Габриел Атал

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close