Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 14 март  2020 (МИА) – Денеска е сабота, 14 март 2020 година, 74-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 292 дена.

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 48 минути, а ќе зајде во 17 часот и 38 минути.

Денов трае 11 часа и 50 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 23 часот и 35 минути, а ќе зајде во 8 часот и 46 минути.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close