Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 8 јуни 2020 (МИА) – Денеска е понеделник, 8 јуни 2020 година, 161-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 205 дена.

Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 7 минути.

Денов трае 15 часа и 9 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 22 часот и 56 минути, а ќе зајде во 7 часот и 14 минути.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close