Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 5 јуни 2020 (МИА) – Денеска е петок, 5 јуни 2020 година, 158-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 208 дена.

Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 59 минути, а ќе зајде во 20 часот и 5 минути.

Денов трае 15 часа и 6 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 19 часот и 53 минути, а ќе зајде во 4 часот и 40 минути.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close