Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 24 март 2020 (МИА) – Денеска е вторник, 24 март 2020 година, 84-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 282 дена.

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 31 минута, а ќе зајде во 17 часот и 50 минути.

Денов трае 12 часа и 19 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 5 часот и 54 минути, а ќе зајде во 17 часот и 54 минути.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close