Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 11 мај 2021 (МИА) – Денеска вторник, 11 мај 2021 година, 131-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 234 дена.

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 19 минути, а ќе зајде во 19 часот и 41 минути.

Денов трае 14 часа и 22 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 5 часот и 14 минути, а ќе зајде во 19 часот и 29 минути.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close