Астрономски календар

Астронмски календар

Скопје, 19 јануари  2020 (МИА) – Денеска е недела, 19 јануари 2020 година, 19-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 347 дена.

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 58 минути, а ќе зајде во 16 часот и 30 минути.

Денов трае 9 часа и 32 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 1 часот и 35 минути, а ќе зајде во 12 часот и 12 минути.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close