ЕвропаЕвропа.Портал

„АстраЗенека“: Вакцината веројатно ефикасна и против новиот вид на коронавирус

Британската компанија „АстраЗенека“ соопшти вечерва дека нејзината вакцина против Ковид-19 би требало да биде ефикасна против новиот вид на коронавирус, откриен во Велика Британија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close