ЕвропаЕвропа.Портал

АстраЗенека: Елиминирани повеќето проблеми со производството на вакцината во Европа

Британско-шведската компанија „АстраЗенека“ соопшти дека се елиминирани повеќето проблеми во фабриките за производство на вакцината против Ковид-19 во Европа. Генералниот директор Паскал Сорио изјави дека компанијата сега ќе се фокусира на зголемување на производството за Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close