Svet.SlajderСветСвет.Портал

Астра Зенека: Вакцини против новите видови коронавирус до есен

Компанијата „Астра Зенека“  и Универзитетот во Оксфорд веќе планираат на есен да произведат нова генерација вакцини против Ковид-19, кои ќе штитат од нови видови коронавирус, соопшти британско-шведската фармацевтска компанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close