Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Астра Зенека нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Европските влади ќе плаќаат отштета за надминување на границата договорена со компанијата „Астра Зенека“ за можните последици од нејзината потенцијална вакцина против Ковид-19, според одредбите од договорот со таа компанија кои се различни од договорот со „Санофи“, изјави европски официјален претставник.

Back to top button
Close
Close