0_Спорт.ПорталКошарка

Астон Вила е заинтересирана за Ориги

Фудбалерот на Ливерпул, Дивок Ориги може да ја продолжи кариерата во Астон Вила, објави „The Sun“.

Лондон, 3 август 2020 (МИА) – Фудбалерот на Ливерпул, Дивок Ориги може да ја продолжи кариерата во Астон Вила, објави „The Sun“.

Според британскиот весник, клубот од Бирмингем сака да ја засили напаѓачката линија со 25-годишниот Белгиец. Самиот играч има намера да добие повеќе време за играње, за да учествува на Европското првенство како дел од репрезентацијата на Белгија.

Во сезоната 2019/20, Ориги одигра 28 натпревари постигна шест гола и една асистенција. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close