0_Магазин.ПорталАвтомобили

„Астон Мартин“ најави производство на електромобили од 2025 година

Лоренс Строл изјави дека спортскиот електромобил ќе се произведува во погони во Англија и во Велс. Канадскиот милијардер вложил 535 милиони фунти за да ја спаси компанијата при корона-кризата во 2020 година. Така, сега тој има 22 отсто од акциите, според податоците од агенцијата Блумберг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close