0_Sport,PortalFutboll

Asociacioni anglez i futbollit do t’i suspendojë lojtarët në 6-12 ndeshje për racizëm

Asociacioni anglez i futbollit, do t'i diskualifikojë lojtarët prej gjashtë deri 12 ndeshje për racizëm dhe diskriminim, ka shkruar në Tuiter, Rob Haris, gazetar i "AP"-së.

Londër, 7 gusht 2020 (MIA) – Asociacioni anglez i futbollit, do t’i diskualifikojë lojtarët prej gjashtë deri 12 ndeshje për racizëm dhe diskriminim, ka shkruar në Tuiter, Rob Haris, gazetar i “AP”-së.

Sezoni i ri në Premier ligë do të fillojë më 12 shtator.

Paraprakisht, Asociacioni anglez i futbollit i rekomandoi gjyqtarët që t’i largojnë lojtarët, të cilët me qëllim kolliten drejt kundërshtarëve ose personave tjerë zyrtarë në ndeshje. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close