0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

АСО: Најголемата исплатена штета лани е за осигурување имот и изнесува 382.000 евра

Агенцијата за супервизија на осигурувањето (АСО) денеска соопшти дека меѓу најголемите поединечни исплатени штети минатата година, пет се за осигурување од задолжителна автомобилска одговорност, додека четири од осигурување имот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close