СветСвет.Портал

Ашраф Гани: Авганистан не е Виетнам

Авганистанскиот претседател Ашраф Гани изјави дека во земјата се појавил „прозорец на можности за забрзување на мировниот процес“ по најавата на НАТО дека не е донесена конечна одлука за повлекување на своите трупи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close