Partitë politikePolitikëTekste origjinale

ASH: Edhe pas tre viteve, as qëllimi dhe as fryma nga Marrëveshja e Prespës nuk u arritën

Aleanca për Shqiptarët shpreh keqardhje që edhe pas tre viteve, ende nuk është arritur qëllimi kryesor i Marrëveshjes së Prespës, ndërsa nuk po ndjehet as fryma e këtij dokumenti. Vendi ynë është ende larg hapjes së bisedimeve me BE-në edhe pse për tre vite, Qeveria të paktën tri herë ka gënjyer qytetarët.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close