Svet.SlajderСвет

АСЕАН бара хунтата во Мјанмар да престане со убиствата и да ги ослободи затворениците

Лидерите на земјите-членки на Асоцијацијата на нации од Југоисточна Азија (АСЕАН) на денешниот Самит во главниот град на Индонезија, Џакарта побара да престанат убиствата на граѓаните и да се ослободат политичките затвореници во Мјанмар

Back to top button
Close
Close