Свет

Асад: Потребно е долго време за да се порази тероризмот

Сирискиот претседател Башар ал Асад изјави дека е потребен подолг период за да се порази идеологијата на тероризмот во Сирија, а за нејзиното ширење го обвини Западот.

Back to top button
Close
Close