Svet.SlajderСветСвет.Портал

Асад поднел документи за нова претседателска кандидатура

Изборните правила налагаат кандидатите за претседател во последните години да живееле во Сирија најмалку 10 години, што практично невозможно го прави кандидирањето на клучните опозициски фигури, кои моментално се во егзил, јавуваат британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close