0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Арсовски: Владата нема да толерира ситуации што ја уриваат довербата на системот

Портпаролот на Владата, Душко Арсовски, денеска уште еднаш го повтори ставот на Владата во врска со случајот со Сашо Мијалков, дека институциите ги презеле сите редовни и вонредни мерки за неговото бегство и оти тој веќе е во домашен притвор. Потенцира дека Владата нема да толерира ситуации коишто ја уриваат довербата во системот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close