0_Македонија.ПорталПолитика

Арсовски: Собранието треба да ги донесе измените на Законот за контрола на опојни дроги

Владата во повеќе наврати укажуваше дека е добро законските измени да бидат изгласани до крајот на оваа година, за следната да очекуваме 250 милиони евра приходи од производство на канабис за медицински цели, одговори портпаролот на Владата, Душко Арсовски на денешната прес-конференција на новинарско прашање кога се очекува да бидат донесени измените на Законот за контрола на опојни дроги, а во врска со медицинска употреба на канабисот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close