Политички партии

Арсовски: Медиумски мрак и репресии кон новинари – затоа е лош извештајот

Во Македонија постои  и ситуацијата во Извештајот на „Репортери без граници“ за ситуацијата со медиумите во Македонија е оценета каква што е дека е лоша дека владините функционери и натака се закануваат на новинарите, односно се обидуваат да ги угушат и да не говорат за криминалот кој ни се случува пред очи, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес конференција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close