БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономија

Арсовски: Компанијата на која и е одземна лиценцата за одгледувње канабис работела спортивно на Законот

Комисијата при Министерството за здравство констатира дека фирмата „Пхарма ЕУ ЛЛЦ“ од Битола со нејзината истоимена подружница од Прилеп, на која на вчерашната владина седница и беше укинато Решението за давање на одобрение за одгледување на канабис за медицински цели, работи спортивно на Законот за контрола на опојни дроги и супстанци, информира на денешната прес-конференција портпаролот на Владата, Душко Арсовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close