Оригинални текстовиПолитички партии

Арсовски: Фирмата на братот на Љупчо Николовски наплаќа во кеш и не дава фискални сметки

Дали Љупчо Николовски, вицепремиер за борба против корупцијата е всушност најголем корупционер во власта ?! Додека инспекциите затвораат фирми на граѓани и за најмал пропуст, фирмата на братот на Љупчо Николовски наплаќа во кеш, без притоа да издава фискални сметки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close