0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Арсовски: Една М-Смарт картичката за ослободување од патарина на српските државјани чини 860 денари

Изработката на една М-Смарт Кард, што ќе им се дава на српските државјани врз основа на одлуката за ослободување од плаќање патарина за транзит низ земјава за време на летната сезона, чини сто денари и заедно со сумата од 760 денари колку што е вкупната сума на патарини за минување по Коридорот-10, вкупно трошок по една картична изнесува 860 денари, информира на денешната прес-конференција владиниот портпарол Душко Арсовски.

Back to top button
Close
Close