Политички партии

Aрсовски: Докторот Мирослав Гроздановски да биде вратен на работа

Одамна здравството го однесоа во колапс Венко Филипче и Зоран Заев. Денеска како граѓани на Република Македонија сведоци сме на најсрамниот чин на министерството за здравство и Владата, најсрамниот нехуман и нечовечки чин, а тоа е отказот кој му го дадоа на перфиден, шверцерски и срамен начин на специјалистот невролог доктор Мирослав Гроздановски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close