0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталKultura.SlajderВидеоВидео изјаваИнтервјуКултураКултура.Портал

Арсова за МИА: Обезбедивме свежина со добри наслови за „Синедејс“, гостувањето на Бела Тар е круна на нашето работење

Од денеска до 20-ти месецов љубителите на европските филмови ќе имаат можност на различни локации во Скопје под отворено небо да ги гледаат најдобрите филмски проекции, познати и признати од критиката, и тоа во рамки на Фестивалот на европски филм „Синедејс“. Фестивалот годинава одбележува 20 години постоење, и по тој повод содржи неколку новитети во однос на реализацијата на програмата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close