0_Sport,PortalFutboll

Arsenali mund të dërgojë Lakazetin tek Juventusi në këmbim për Dagllas Kostan

Futbollisti i Arsenalit, Aleksandar Lakazet mund të vazhdojë karrierën e tij në Itali, transmeton "Football Italia".

Londër, 12 gusht 2020 (MIA) – Futbollisti i Arsenalit, Aleksandar Lakazet mund të vazhdojë karrierën e tij në Itali, transmeton “Football Italia”.

Sipas burimit, francezi 29 vjeçar, mund të transferohet tek Juventus. Klubi londinez është i interesuar ta shkëmbejë atë për sulmuesin Dagllas Kosta.

Paraprakisht u njoftua se Arsenali është gati të ndahet me lojtarin për 35 milionë euro.

Sezonin e kaluar, Lakazet luajti 39 ndeshje në të gjitha garat, duke shënuar 12 gola dhe duke bërë katër asistime. bs/bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close