0_Спорт.ПорталФудбал

Арсенал се приклучува во борбата за Мертенс

Напаѓачот Наполи, Дрис Мертенс, може да се пресели во Арсенал во текот на летото, објави „Скај спортс“.

Лондон, 7 април 2020 (МИА) – Напаѓачот Наполи, Дрис Мертенс, може да се пресели во Арсенал во текот на летото, објави „Скај спортс“.

Договорот на 32-годишниот Белгиец со наполитанците завршува за неколку месеци, така што другите клубови можат да преговараат со играчот.

Топчиите се подготвени да му понудат солиден договор.

Борусија од Дортмунд, Баерн, Манчестер јунајтед и Интер исто така се подготвени да се натпреваруваат за потписот на играчот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close