0_Спорт.ПорталФудбал

Арсенал му понуди на Вилијан тригодишен договор

Арсенал му понуди договор за тригодишна соработка на напаѓачот на Челзи, Вилијан, објави „Скај Спорт“.

Лондон, 6 август 2020 (МИА) – Арсенал му понуди договор за тригодишна соработка на напаѓачот на Челзи, Вилијан, објави „Скај Спорт“.

Според британскиот медиум, „топчиите“ се силно заинтересирани за 31-годишниот Бразилец. Претходно во медиумите имаше информации дека самиот фудбалер им кажал на своите пријатели за желбата да се пресели во Арсенал.

Во сезоната 2019/20, Вилијан настапи на 47 настапи за Челзи со 11 голови и девет асистенции. Договорот на играчот со „сините“ важи до крајот на сезоната 2019/20, а фудбалерот најверојатно ќе го напушти клубот како слободен агент. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close