0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Арсенал ќе се обиде да го одржи Себаљос

„Топџиите“ сакаат да го задржат играчот од средниот ред, се додава во публикацијата, иако глобалната криза предизвикана од пандемијата со КОВИД-19 може да наметне одредени ограничувања во трошењето и трансфер целите на тимовите.

Лондон, 28 април 2020 (МИА) – Арсенал планира да го купи играчот од средниот ред Дани Себаљос од Реал Мадрид, пренесува „Дејли експрес“. Дваесет и три-годишниот Шпанец, кој игра за лондонскиот тим како отатсапен оваа сезона, ќе чини околу 43 милиони фунти.

„Топџиите“ сакаат да го задржат играчот од средниот ред, се додава во публикацијата, иако глобалната криза предизвикана од пандемијата со КОВИД-19 може да наметне одредени ограничувања во трошењето и трансфер целите на тимовите.

Во текот на оваа кампања, Себаљос запиша 24 натпревари во Премиер лигата со 1 гол и 2 асистенции.

Таг
Back to top button
Close
Close