0_Спорт.ПорталФудбал

Арсенал ја одби понудата на Рома за Џака

Рома не може да се договори со Арсенал за трансфер на играчот за врска Гранит Џака, со кого веќе е договорена 4-годишна соработка.

Рим, 7 јуни 2021 (МИА) – Рома не може да се договори со Арсенал за трансфер на играчот за врска Гранит Џака, со кого веќе е договорена 4-годишна соработка.

Римјаните понудија 14 милиони евра за 28-годишниот играч на швајцарската репрезентација, плус три милиони во бонуси, но лондонскиот клуб одби.

Според новинарот Николо Шира, Арсенал очекува да добие 23-25 ​​милиони долари од продажбата на Џака. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close