КултураКултура.Портал

„Арс Ламина“ ја одбележува стогодишнината од смртта на Цепенков со нови изданија

По повод стогодишнината од смртта на Марко Цепенков, најистакнатиот собирач на народни умотворби и еден од првите прозаисти и раскажувачи во македонската книжевна историја, „Арс Ламина“ објави неколку нови изданија поврзани со творештвото на Цепенков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close