0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderShoqëri

Arriti dërgesa e dytë e vaksinave nga Serbia, në pritje të dozave shtesë numri i të infetuarve nga Kovid-19 tejkaloi 100.000

Dërgesa e dytë e tetë mijë vaksinave nga kompania "Fjzer" mbërriti në vend dje nga Serbia, me të cilën kryhet imunizimi i punonjësve shëndetësorë. Deri dje, rreth 1.500 punonjës shëndetësorë janë vaksinuar. Në ditët në vijim, 200.000 vaksina kineze pritet të mbërrijnë, në mars 20-30,000 vaksina përmes mekanizmit KOVAKS dhe një doze më emadhe të "Fajzer", ndërsa Qeveria mori një projekt-kontratë për furnizimin e 100.,000 vaksinave nga Rusia. Numri i të infektuarve me Kovid-19 kaloi 100.000.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close